Sportega Speedshooting 2023

Ani letos nemůže v našem programu chybět prestižní soutěž o nejtvrdší střelu a výhoz. Do startovního pole může přihlásit jakýkoli člen nebo členka jednoho z registrovaných týmů turnaje 3+1 a poměřit svou střelu a výhoz s ostatními. Výzvou pro všechny zůstává rekordní výkon vítěze z roku 2018 Milana Tichého, kterému radar naměřil 207 km/h

Soutěží se v těchto kategoriích:

  • nejtvrdší střelec
  • nejtvrdší střelkyně
  • nejrychlejší výhoz - muži
  • nejrychlejší výhoz - ženy

Generální partner speedshootingu, společnost SPORTEGA, věnoval jako odměnu za nejlepší výkony hodnotné poukazy na nákup sportovního zboží.

Jak se zúčastnit a harmonogram

Do kategorií, o něž máte zájem, se můžete zaregistrovat na zimním stadionu na ředitelství turnaje mezi hřišti 1 a 2, a to od pátku 16:00 hod. do soboty do 11:00 hod.

  • Kvalifikace do hlavní soutěže proběhne v sobotu v rozmezí 9:30-12:30 hod.
  • Hlavní soutěž - play-off bude průběžně probíhat během sobotního odpoledně 14:30-19:30 hod.

V průběhu soboty musí účastníci speedshootingu sledovat webové stránky turnaje, kde se budou zveřejňovat další informace o průběhu této soutěže (např. postupující, uzávěrky kol apod.).

Postupová pravidla

Soutěžící má v každém kole včetně kvalifikace tři pokusy, z nichž nejlepší se mu počítá. Při rovnosti pokusů rozhoduje hodnota druhého nejlepšího pokusu, případně pak třetího, následně pak dodatečný rozstřelovaný pokus.

Do hlavní soutěže speedshootingu mužů postupuje maximálně 16 nejlepších střelců, u žen maximálně 8 nejlepších střelkyň. U výhozů 8 nejlepších výkonů v obou kategoriích.

Hlavní soutěž - play-off, probíhá ve všech kategoriích vyřazovacím k.o. systémem (pavouk). Nasazení do pavouka probíhá dle výkonů dosažených v kvalifikaci.

Těšíme se na vaše přihlášky a super výkony!