Salming Floorball Games 2023 jsou minulostí

Patnáctý ročník florbalového turnaje trojic v České Lípě dopsal svou historii a zařadil se do řady předchozích ročníků. Florbalová klání probíhala ve třech halách na čtyřech hřištích. Zúčastnilo se jich celkem 44 týmů z různých koutů naší země - 24 v mužské kategorii a 20 v kategorii žen.

Již tradičně nechyběly dovednostní soutěže v podobě Sportega Speedshootingu. Staronovým vítězem soutěže o nejtvrdší střelu se stal kapitán českolipského superligového týmu Lukáš Mlejnek, který ve finálovém rozstřelu porazil dalšího českolipáka Petra Procházku. Soutěž v rychlosti výhozu vyhrál další z členů českolipského A-týmu Marek Dzierža, který porazil ve finále Jiřího Faltejska. V kategorii žen Sportega Speedshooting vyhrála Kateřina Seemannová, rychlost výhozu pak Tea Mažáryová.

Patnáctý ročník turnaje přinesl velice zajímavé obsazení týmů a opravdu se bylo na co koukat. Na hřištích se v obou kategoriích představilo několik legend, reprezentantů i současných superligových hvězd. Po třech dnech florbalových klání se do finále mužské kategorie probojovaly týmy Nimble Old Man a HroBeSo. Po napínavém souboji si zlaté medaile odvezl tým HroBeSo díky výhře 6:4. O bronz v kategorii mužů se střetl tým NŮŠOVO ŠTĚŇÁTKA a Fialové Kobry Globo Gym, které pro sebe urvaly vítězství v poměru 6:3.

Ženská kategorie přinesla v bojích o turnajové trofeje také zajímavá utkání. Ve finále se střetly výběry DEJ SI DVACET A TATRATeam. Zlaté medaile si nakonec odnesly tradiční účastník DEJ SI DVACET, když o jeho výhře rozhodly až samostatné nájezdy. Nájezdová loterie rozhodla také o bronzových medailích. Ty nakonec připadly výběru Polyamorie, které přehrály nadšeně bojující českolipský výběr BOBANI 5:4.

Individuální ocenění mužů

  • Kamil Bříška (nejužitečnější hráč turnaje)
  • Pavel Čihák (nejlepší střelec turnaje)
  • Ondřej Matiášek (nejlepší brankář turnaje)

Individuální ocenění žen

  • Karolína Vachušková (nejužitečnější hráčka turnaje)
  • Kateřina Seemannová (nejlepší střelkyně turnaje)
  • Adéla Malkusová (nejlepší brankářka turnaje)

Na závěr je třeba poděkovat našim partnerům, bez kterých by náš turnaj a ceny pro vás nebyly možné. V první řadě je to Liberecký kraj a Město Česká lípa, dále společnosti Salming.cz, Sportega, Visit Banát, Jopa a Marius Pedersen. O večerní zábavu se vám staral Luxor FTC.

Všem mnohokrát děkujeme!